Храм в с. Шустівцях був вже 1620 році. В історичних джерелах згадується Різдво-Богородична, дерев’яна, трьохкупольна церква, яка була побудована на кошти Костина, кудренецького християнина (так говориться в документах про візитацію 1759 року) і освячена Скалецьким деканом Александром Ломіковським. Цей храм проіснував до побудови нової, кам’яної церкви, котра була побудована у 1852 році на кошти прихожан і освячена також в честь Різдва Пресвятої Богородиці.
Шустовецька церква в ті часи для господарства мала землі:
- в 1740 році: на 15 днів і на 15 косарів;
- в 1748 році: на 30 днів і 10 косарів;
- в 1759 році: на 14 днів і 15 косарів;
- в 1790 році: на 21,5 дня і 15 косарів.
Прихожан було:
- в 1748 році: 40 душ;
- в 1759 році: 33 душі;
- в 1790 році: 264 душі, 54 двори.
Священиками були: Яків Левицький до 1735 року; Лука Левицький з 1735 року, призначенням Кам’янецького біскупа Августина Весселя; Михаїл Косовський до 1787 року; Стефан Боберський 1787-1790 р.р. далі в 19 столітті були: Левинський, Семперович, Іоан Пасовський(1831 р.), Манкевич, Угринович, Стопнєвич, Бергер, Артемон Ванькевич (1855 р.- ????). До Шустовецького приходу належало два села – Ніверка та Адамівка.
Про радянські часи відомо дуже мало, є відомості, що церкву зруйнували більшовики у 1936р.
На початку 1990-х церква відновилася. В село приїжджали священики з навколишніх сіл для звершення похоронів та різних треб.
У 1996 році в село прийшов молодий священик Ростислав Гаразда, котрий згуртував громаду православних віруючих. З парафіян утворився церковний хор. Сільська рада надала кімнату для відправи богослужінь.
В 1998 році парафію очолив священик Руслан Матвіїшин,який прослужив до 2002 року. Короткий час настоятелем нашої парафії був о. Олег Семчишин.
У 2002 році на парафію призначений молодий та енергійний священик о. Ярослав Мартинюк, який запалив в прихожан ідею побудови храму.
На початку 2005 р. громада села Шустовець вирішила відбудувати зруйнований у 1936 р. більшовиками храм. З ініціативи тодішнього голови Шустовецької сільради Танаскова Миколи Петровича було розпочато реставраційні роботи. Бульдозери розрівняли площу, шустівчани активно взялися за копання та закладання кам’яного фундаменту. Було прийнято рішення закупити та привезти із карпатських лісів дерев’яні бруси для зведення стін храму. Ключову роль у доставці будівельного матеріалу відіграв Ткачук Борис Анатолійович, який власним транспортом привіз деревину на місце будівництва і контролював процес відбудови храму. Отець Ярослав Мартинюк, Гаврилюк Петро, Григораш Олександр та Пиріг Іван – найактивніше влилися у ряди тих, хто відновлював храм.
І ось настав довгоочікуваний, для парафіян день освячення храму. Так 24 вересня 2006 року для цього великого торжества прибув правлячий архієрей, архієпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній.
З цього часу громада стала жити повноцінним християнським життям. Не один десяток дітей прийняли Таїнство Хрещення та Миропомазання, багато молодих пар стали на спільний весільний рушничок, отримавши Боже благословіння в Таїнстві Вінчання, також наш храм провів у вічність багатьох наших односельців.
У 2012 році протоієрей Ярослав Мартинюк був переведений у Івано-Франківську єпархію, а настоятелем нашої парафії став священик Віктор Засадзінський.
На території храму височіє пам’ятник загиблим, у ІІ Світовій війні, воїнам-шустівчанам. Також встановлено пам’ятник жертвам Голодомору 1932-33р.р..
Визначним у історії храму став день престольного храмового празника, 21 вересня 2012 р.Б. У цей день очолити відправу Божественної літургії прибув наш Владика-митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній.
Не менш важливішим, вписаним у історію, стало і 25 квітня 2014 року. Саме у цей день на церковному подвір’ї було освячено хрест-пам’ятник «Воїнам небесної сотні», в пам'ять про трагічні події лютого 2014 року в місті Києві.
Особливо урочистим стало святкування 10- тиріччя з дня освячення храму. 25 вересня 2016 року було відзначено цю знаменну подію. З кожним днем історія нашого храму пишеться, і віримо у те, що з Господнього благословення вона буде писатися ще довгі віки.
Матеріал зібрав вчитель історії Шустовецької ЗОШ І-ІІст. Віталій Олександрович Рендюк